Wykorzystaj materiały ECO w promocji swoich produktów i usług. Dbaj o środowisko – odkryj produkty z serii ECO!

W dzisiejszych czasach, coraz więcej firm stawia na zrównoważony rozwój i podejmuje działania, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Z tego powodu wykorzystanie materiałów eco w reklamie staje się coraz bardziej popularne. Takie podejście przynosi wiele korzyści zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla konsumentów.

Wykorzystywanie eco materiałów w reklamie pozwala firmom na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach klientów, którzy zwracają uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska. Działania promocyjne, które są prowadzone w sposób zrównoważony, pokazują, że przedsiębiorstwo jest świadome problemów ekologicznych i podejmuje działania w celu ich rozwiązania. Dzięki temu, klienci postrzegają taką firmę jako odpowiedzialną, co może przyczynić się do zwiększenia ich zaangażowania w markę. Materiały takie jak: Frontlight eco, Mesh eco, Wallstick eco, Dispaboard indoor eco, Oppboga excellent indoor eco oraz Reboard eco można z powodzeniem wykorzystać w kampanii reklamowej, która oprócz wartości promocyjnej będzie proekologiczna.

Frontlight eco wykorzystywany jest głównie w druku materiałów umieszczanych na systemach ekspozycyjnych lub w prezentacji elementów wewnątrz pomieszczeń. Nadruk na materiale o gramaturze 200 oraz 320 gr/m² wykonywany jest za pomocą bezwonnych i ekologicznych tuszów bazujących na wodzie (technologia Latex). Warto przy tym zaznaczyć, że sam materiał różni się od standardowego frontlightu tym, że w swoim składzie nie ma PVC. Dzięki temu Frontlight eco można poddać bez żadnego problemu recyklingowi, dzięki czemu jest to produkt przyjazny środowisku.

Kolejnym ekologicznym materiałem, który jest wykorzystywany do celów reklamowych, przede wszystkim na budynkach lub ogrodzeniach budowlanych podczas remontu, jest siatka Mesh eco. Cechą charakterystyczną dla tego typu materiału, jest jego perforowana, dziurkowana struktura. Dzięki temu podmuchy silnego wiatru swobodnie przechodzą przez strukturę materiału, nie narażając jej na uszkodzenie. Siatka Mesh eco ma również małą wagę, co sprawia, że wydruk reklamy na bardzo dużej powierzchni nie stanowi zagrożenia dla elewacji lub konstrukcji na której jest zamontowana.

Tkaniną samoprzylepną, którą można bardzo łatwo wykorzystać m.in. w ekspozycjach targowych, witrynach sklepowych oraz jako dekorację jest Wallstick eco. Jest to innowacyjny i ekologiczny materiał wykorzystywany w reklamie, który pozwala na skuteczną i estetyczną promocję produktów i usług, minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na środowisko. Podkład umieszczony na wewnętrznej stronie surowca podlega trwałej utylizacji, gdyż jest wykonany w 100% z ekologicznego poliestru. Aplikacja i zdejmowanie Wallstick eco jest niezwykle proste i szybkie, dzięki czemu istnieje możliwość wielokrotnego wykorzystania tej tkaniny samoprzylepnej. Maksymalna szerokość tego materiału to 320 cm, zadrukowana w technologii Latex HP. Druk ten polega na wykorzystaniu specjalnych tuszy na bazie wody i solwentów oraz pigmentu i cząsteczek lateksu.

Doskonałym materiałem reklamowym do zastosowania w zamkniętych przestrzeniach (indoor) jest Dispaboard indoor eco. Produkt ten będzie dobrym rozwiązaniem dla firm, które chcą prowadzić skuteczną kampanię reklamową w ekologiczny sposób za pomocą szyldów na zamówienie. Płyty Eco Dispaboard składają się z ekologicznej tektury DISPA, która w 100% podlega biodegradacji. Wysoka sztywność materiału oraz żywe kolory z palety CMYK sprawiają, że płyty przez swoją trwałość i wysoką jakość przyciągają dużą uwagę potencjalnych klientów. Zadruk możliwy jest w technologii UV FLAT, na maksymalnej powierzchni 2,45 x 1,25 m.

Oppboga Excellent Indoor eco to rodzaj płyty kartonowej wykonanej z włókien pierwotnych. Materiał ten jest dobrym surowcem do recyklingu, dzięki możliwości jego wielokrotnego przetworzenia. Płyty Oppboga można wykorzystać do produkcji ekspozytorów, opakowań, tablic wiszących, stojaków, oznaczeń, zawieszek oraz wielu innych produktów. Oppoga Excellent Indoor eco dostępna jest w gramaturze 1100 g/m² o grubości 2 mm. Tak cienki produkt, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom (m.in. bardzo wysokiej sztywności) zastępuje z powodzeniem płyty PCV o większej grubości 3 mm. Nadruk możliwy jest w technologii UV FLAT w kolorach z palety CMYK. Łatwość jego użycia oraz wysoka jakość sprawiają, że płyty kartonowe Oppboga Excellent Indoor eco są coraz częściej stosowane w różnych dziedzinach przemysłu oraz reklamy.

Innowacyjnym materiałem, o opatentowanej strukturze plastra miodu jest płyta tekturowa Reboard eco. Łączy ona takie właściwości jak wytrzymałość, sztywność i lekkość, podlegając zarazem w 100% recyklingowi. Płyty dostępne są w kolorze białym i surowym brązowym, a wydruk na nich odbywa się w technologii UV FLAT. Wyjątkową cechą tego materiału jest to, że można go wykorzystać w konstrukcjach takich jak regały, krzesła czy stoliki. Gramatura Reboard eco to 1200 g/m2 (przy grubości 10mm) oraz 1500 g/m2 (przy grubości 16mm).

W ostatnich latach ekologiczne materiały wykorzystywane w promocji marki nie tylko nie ustępują pod względem technologicznym swoim klasycznym odpowiednikom, ale czasami nawet pod wieloma względami je przewyższają. Warto więc zwrócić uwagę na nowe rozwiązania oraz trendy w reklamie, jednocześnie pamiętając o zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska. Korzystając z eco materiałów takich jak: Frontlight eco, Mesh eco, Wallstick eco, Dispaboard indoor eco, Oppboga excellent indoor eco oraz Reboard eco możemy zwiększyć zaufanie swoich klientów pokazując im, że jesteśmy odpowiedzialnymi przedsiębiorcami i troszczymy się o naszą planetę. W ten sposób, nie tylko budujemy pozytywny wizerunek firmy, ale robimy też coś dobrego dla przyszłości naszego społeczeństwa.